Szkolenie psów

Hotel dla psów the best dog szkolenia

Szkolimy psy z zakresu podstawowego posłuszeństwa, tak aby Wasze wspólne życie było łatwiejsze i przyjemniejsze. Stosujemy metody mieszane, gdyż dochodzimy do wniosku, iż każdy pies jest inny, problem nie zawsze taki sam i nie istnieje jedyna słuszna droga lub metoda na osiągnięcie celu. Najczęściej jednak szkolimy psy, bazując na mowie ciała i wspierając komunikację międzygatunkową.

Szkolenie psa to godzinne, indywidualne spotkanie na naszym terenie lub „Waszym” – czyli w otoczeniu, które Wasz pies dobrze zna i czuje się tam swobodnie. Najczęściej obejmuje:

– chodzenie na luźnej smyczy
– chodzenie przy nodze i mijanie psów/auta etc
– przywołanie
– siad (+ zostań)
– leżeć (+ zostań)
– zostaw/fe

Na jednym spotkaniu jest możliwość nauczenia się 2 komend, spotkanie trwa 60 min, koszt spotkania to 150 zł + ewentualny zwrot kosztów dojazdu.

Najczęściej zadawane pytania:

– Po jakim czasie będę widział(a) efekty?
W większości przypadków – od razu, chociaż wszystko zależy od genezy problemu oraz charakteru/temperamentu psa oraz właściciela/właścicieli. Jeśli jakaś metoda sprawia Wam trudności – sięgamy na następnym spotkaniu po inną. Najczęściej wystarczą 2-3 spotkania, aby nauczyć psa i właściciela wszystkich wymienionych wyżej zagadnień.

– Mój pies nie lubi/jest agresywny/goni/gryzie/niszczy/szczeka/załatwia się. Co zrobić?
Zapraszam do konsultacji behawioralnej (osobny dział). To problem bardziej złożony, który nie wyeliminuje się nauką komend.

– Chciałbym/chciałabym oddać psa na jakiś czas do Was na szkolenie (do hotelu) i odebrać go już ułożonego i wyszkolonego.
Nie prowadzimy takich działań, z prostego powodu: pies będzie słuchał Nas, ale niekoniecznie Was. Żeby pies kogoś słuchał, musi być spełnionych kilka warunków, które poruszamy na szkoleniach i/lub konsultacjach.

– Jak przygotować się do szkolenia?
W przypadku nauki chodzenia na luźnej smyczy – w pierwszej kolejności sięgamy po metodę bezsmaczkową. Odnośnie pozostałych komend – używamy już smaczków (lub zabawki, gdy pies woli zabawę od jedzenia) i warto sobie takie naszykować: miękkie, do połknięcia od razu, tak aby pies nie musiał tego żuć/gryźć, inne niż coś – co podajecie mu bez wysiłku/starań. My najczęściej kroimy parówki na kawałki o rozmiarze ok 0,5×0,5cm. Dodatkowo będzie potrzebna linka/smycz ok 5m (NIE automatyczna). Obroża/szelki – do ustalenia w trakcie szkolenia.
Do nauki przywołania: smakołyki jak wyżej lub 2 podobne zabawki. Saszetka treningowa lub odzież z możliwością zabrudzenia – smakołyków nie nosimy w foliówkach, folii aluminiowej itp, bo szeleści (pies to słyszy) i spowalnia tempo Waszej reakcji i wydawania nagrody, co jest kluczowe, aby szkolenie odniosło sukces.
W przypadku nauki komend na smaczki – nie karmimy psa przed szkoleniem.

Dodatkowo organizujemy spotkania socjalizacyjne psów, na których psy ćwiczą komunikację między sobą, zaspokajają swoją podstawową potrzebę – przebywania z osobnikami swojego gatunku, nabierają pewności siebie, ogłady, szacunku, pokonują lęki. Dołącz do naszej grupy socjalizacyjnej, sprawdzaj terminy na naszej stronie FB!

Pomagamy przy wyborze psa lub rasy adekwatnie do stylu życia rodziny, jak również pomagamy przy adopcjach psów ze schronisk, tak aby pogodzić ze sobą 2 lub więcej psów.

Szkolimy psy pod kątem wystaw.

Serdecznie zapraszamy przez cały rok!

Masz pytanie lub chcesz zamówić szkolenie – skontaktuj się z nami!

Call Now Button